Výpověď (ukončení) nájemní smlouvy – vzor

Sponzorované odkazy:

V dnešní době už není žádným překvapením, pokud žijete v podnájmu. A pokud v něm nežijete, možná právě vy někomu váš byt jako podnájem poskytujete. Jak už to ale v životě bývá, vždy vše není tak lehké, jak se zdá.

Základem celého podnájmu je smlouva o podnájmu. Ať už se na ní uvádí, kdy podnájem začal platit, na jak dlouho a za kolik je, či další důležité informace, vždy se z nich dá vyvázat. Ať už jedna či druhá strana neplní své povinnosti, jak má, nebo tato situace už prostě nevyhovuje, dá se to řešit jediným: výpověď nájemní smlouvy.

Nájemní smlouva je důležitý list. Má v sobě také výpovědní lhůtu, která normálně činí tři měsíce. Během nich se v případě nutnosti musí nebo chce podnájemník vystěhovat. A po nich také vzniká ukončení nájemní smlouvy.

Výpověď nájemní smlouvy může podat nájemce i nájemník. Z obou stran je to celkem běžné. Někdy je to však očekávané, někdy nastanou neočekávané události, kvůli kterým ukončení nájemní smlouvy vzniká. Podívejte se proto pozorně, jak má tato smlouvy vypadat.