Čestné prohlášení neuplatňuji daňové zvýhodnění – vzor

Sponzorované odkazy:

Když vyplňujete daňové přiznání, tak sami asi dobře víte, že to není žádná sranda. A to v žádném slova smyslu. Nejen, že vás to asi moc nebudete bavit, ale možná ještě někdy nebudete vědět, co kam psát. Příjemnou částí je, když si alespoň můžete trošku polepšit.

Stačí totiž, když uplatníte slevu na manželku či na dítě. Ale nejen, že k tomu budete potřebovat další papírování, důležité bude také čestné prohlášení. A co v něm bude stát? Já, XY, podávám Čestné prohlášení neuplatňuji daňové zvýhodnění.

Pokud jste v situaci, kdy toto můžete uplatnit, je to jen a jen dobře. Ale opravdu je důležité doložit vaše česné prohlášení. Pokud ale nárok nemáte, musíte to doložit. A čestně přiznat to, co je třeba. Tedy, že neuplatňujete daňové zvýhodnění na manželku, na dítě ani na nikoho jiného.

Daňové zvýhodnění na dítě činí 11 604 Kč, tj. 967 Kč měsíčně. Pokud manželka má finanční příjem menší než osmašedesát tisíc za rok, můžete uplatnit zvýhodnění na ní ve výši 24840 korun. Pokud se do těchto čísel „nevejdete“, je třeba napsat, vzor neuplatňuji daňové zvýhodnění díky čestnému prohlášení.