Smlouva o prodeji auta – vzor

Sponzorované odkazy:

Když jdete do obchodu, vyberete si, o co máte zájem, jdete na pokladnu, vaši věc zaplatíte a je vaše. Vy jste kupující, ten, kdo vám ji prodá, je tedy prodávající. A tak to funguje ve všem. I v tom, když si chcete koupit nebo prodat nové auto.

Proto se dá říct, že smlouva o prodeji auta se rovná smlouvě o koupi auta. Proti sobě jsou dvě strany, které se vzájemně na tomto obchodu dohodnou. Jeden automobil prodá, druhý se stává šťastným majitelem nového vozu a už se těší, jak jej bude prohánět třeba na německých silnicích.

Ještě předtím je ale nutné, aby byla pečlivě zpracována a vyplněna smlouva o prodeji auta. Na ní se uvede, kdo auto prodává, kdo jej kupuje, za jakou částku se auto prodává, ale také všechny podrobnosti o stavu automobilu. Plus třeba i to, jestli k němu jsou i nějaké automobilové náhradní díly.

Lhát se nesmí a v tomto případě to platí dvojnásob. Údaje o stavu automobilu musí být uvedeny pravdivě. To smlouva o prodeji auta vyžaduje. Na smlouvě jsou také uvedeny další důležité informace o automobilu nebo také datum splatnosti.