Smlouva o půjčce peněz – vzor

Sponzorované odkazy:

Peníze hýbou světem. Stávají se také centrem mnoha problémů a konfliktů. Je vždy dobré mít, jak se říká, srovnané účty. To tedy znamená, nikde se nezadlužovat. To pak mohou přijít pěkné problémy. Ty ostatně mohou vzniknout, i když z vaší dobré vůle někomu peníze půjčíte, když mu třeba nemůžu půjčit jeho banka.

Aby se problémy s půjčováním peněz co nejvíce omezily a eliminovaly, je dobré, až se to přímo doporučuje, uzavřít smlouvu o půjčce. Díky ni si budete jisti, že všechno, co potřebujete mít, budete mít na papíře.

Smlouva o půjčce má dva základní pojmy. Těmi jsou věřitel a dlužník. A někdy je pěkně nepříjemné být kýmkoliv z nich. Pokud jste dlužníkem, znamená to, že jste si peníze půjčili, že je musíte splácet a máte také datum, do kdy je musíte splatit a kolik jich nakonec bude.

Pokud jste věřitel, tak tedy někomu věříte a peníze mu půjčujete. Máte ale pak na ně nárok a pokud je nebudete mít včas. Ve smlouvě o půjčce je také uvedeno, jakým způsobem budou peníze splaceny či jaký činí úrok. Je nutné si všechno radši stokrát pročíst, ať nejsou nepříjemnosti na světě.