Plná moc k přepisu vozidla – vzor

Sponzorované odkazy:

Koupě auta, to je pro každého samozřejmě příjemná záležitost. Projet se se svým miláčkem po silnici, vychutnat si ten skvělý pocit, prostě už je to vaše auto. Ještě, než tohle všechno přijde, si ale musíte zařídit pár věcí.

Jednou z nich, a také asi tou jednou z hlavních, je plná moc k přepisu vozidla. Když už si auto koupíte, tuto smlouvu dostanete také. Je to nutné, z právního hlediska. Prodávající tak předá třeba německý auta mobile d kupujícímu a odepíše jej z evidence vozidel na odboru dopravy.

A pro vás, pro ty, co si nové auto kupují, to znamená jediné. Nyní už je auto jen vaše a veškerá práva se stahují jen a jen na vás. Pozor, stahují se na vás také povinnosti. Plná moc k přepisu vozidla tak umožňuje, aby automobil nabyl nového vlastníka.

Aby plná moc k přepisu vozidla vznikla, jsou zároveň nutné také doložit další doklady. Těmi jsou smlouva, osvědčení o registraci, technický průkaz, popřípadě živnostenský list bylo-li vozidlo provozováno na IČ. Pak už si ale buďte jisti, že auto je vaše.

Jak vypadá plní moc k přepisu vozidla – vzor