Uznání dluhu – vzor zdarma

Sponzorované odkazy:

Kdyby nebyly peníze, nebylo by tolik věcí. Ale nebyly by také problémy, které s penězi souvisí. A jak asi sami uznáte, problémy s penězi vznikají pořád a všude. Možná jste se do nich dostali i vy, když jste někomu peníze půjčili místo banky a ne a ne je dostat zpátky.

Stalo se vám, že vás dobrý přítel požádal o finanční pomoc? Ač jste se bránili, jak jste mohli, je docela možné, že jste nakonec svolili a peníze půjčili. Pokud jste mysleli zodpovědně, sepsali jste smlouvu o půjčce, která ale není povinná. Stejně jako možné následné uznání dluhu.

Když totiž někomu půjčíte, dotyčný má tři roky na to, aby dluh splatit. Časté výmluvy a sliby jsou však častější než vrácení peněz. A poté, co tři roky uběhnou, nemáte už na vrácení nárok. Ale nezoufejte, požádejte o uznání dluhu.

Pokud je totiž přítel tak dobrý, jak se zdá, bude s uznáním dluhu souhlasit. Bude totiž muset. Doba, během které vám dluh bude muset vrátit, se zvětší. A to na dlouhých deset let. A právě tomu se říká uznání dluhu. Během toho už si snad najde nějaký důvod i na to, aby vám peníze vrátil.