Darovací smlouva na nemovitost (darování nemovitosti) – vzor

Sponzorované odkazy:

Není dárek jako dárek. Všichni ale určitě dárky mají. My se ale nepodíváme na ty malé, narozeninové, vánoční či láskyplné dárečky, ale na opravdové dary. Na dary nemovité. Pokud chcete někomu nějakou tu nemovitost věnovat, dbejte na to, aby vše bylo bez problémů.

Pokud se někomu rozhodnete darovat nemovitost, prostudujte si všechno, co budete potřebovat. Jednou z hlavních, po nemovitosti samotné věc nejdůležitější, je darovací smlouva na nemovitost. V té musí být obsaženo opravdu vše.

Ať už jste dárce nebo obdarovaný, v darovací smlouvě na nemovitost o vás nesmí žádná informace uniknout. Nejdůležitější částí smlouvy je její předmět, tedy nemovitost. Uvede se, kdo, co, jak a komu věnuje. Jak? Určitě ne za úplatu, to už by pak nebyl dar.

Důležité je, aby byl uveden skutečný svat nemovitosti. Neměla by mít žádné vady, a pokud už je má, tak na ně smlouva musí upozornit. Stejně jako na zacházení se nemovitostí. Pokud je takové, jaké by být nemělo, darovací smlouva na nemovitost tím také může skončit.