Výpověď (ukončení) nájemní smlouvy – vzor

Sponzorované odkazy:

V dnešní době už není žádným překvapením, pokud žijete v podnájmu. A pokud v něm nežijete, možná právě vy někomu váš byt jako podnájem poskytujete. Jak už to ale v životě bývá, vždy vše není tak lehké, jak se zdá.

Základem celého podnájmu je smlouva o podnájmu. Ať už se na ní uvádí, kdy podnájem začal platit, na jak dlouho a za kolik je, či další důležité informace, vždy se z nich dá vyvázat. Ať už jedna či druhá strana neplní své povinnosti, jak má, nebo tato situace už prostě nevyhovuje, dá se to řešit jediným: výpověď nájemní smlouvy.

Nájemní smlouva je důležitý list. Má v sobě také výpovědní lhůtu, která normálně činí tři měsíce. Během nich se v případě nutnosti musí nebo chce podnájemník vystěhovat. A po nich také vzniká ukončení nájemní smlouvy.

Výpověď nájemní smlouvy může podat nájemce i nájemník. Z obou stran je to celkem běžné. Někdy je to však očekávané, někdy nastanou neočekávané události, kvůli kterým ukončení nájemní smlouvy vzniká. Podívejte se proto pozorně, jak má tato smlouvy vypadat.

Výpověď (ukončení) nájemní smlouvy – vzor