Žádost o rozvod manželsví – vzor, formulář

Sponzorované odkazy:

Statistiky nelžou. Podle nich manželství není jen krásný vztah dvou zamilovaných lidí, založení rodiny a spokojený rodinný život. To teda ne. Statistikám vládnou rozvody. A to, ať už o rozvod požádá jakákoliv ze stran.

Navrhovatel a odpůrkyně. Asi uznáte, že tato slova nemají s manželstvím už moc společného. Když se o nich mluví, osoby už stojí před soudem. Ne však, že by něco udělaly. Ale proto, že se chtějí nechat rozvést. Jeden s manželů podal žádost o rozvod manželství.

V této situaci je jedno, jaká strana žádost o rozvod manželství podala. Jasné ale je, že jedna životní kapitola obou končí. A to ta společná. Manželství krachlo a čeká se na to poslední. Až rozvod potvrdí soud a oba zase budou svobodní.

Rozvodů může být několik a vždycky to není jen tak. Pokud jsou manželé bezdětní, tolik problémů nastat nemusí. Pokud ale mají na světě potomka, může to být překážka. Manželé se ale také mohou dohodnout a podat žádost a rozvod manželství v „klidových podmínkách“.

Žádost o rozvod manželství – vzor, formulář:

http://www.zbynekmlcoch.cz/info/vzory_pravnich_smluv/zadost_o_rozvod_manzelstvi_dohodnuty_rozvod_vzor_zdarma_ke_stazeni_a_tisku.html